Pozvánka do kina: Nikdy sa nepúšťaj!
Matku a jej dvoch synov dlhé roky terorizuje diabolské zlo. Keď však jeden z chlapcov začne pochybovať o existencii zla, posvätné puto rodiny sa pretrhne, čo vedie k nebezpečnému boju o prežitie.
Matku a jej dvoch synov dlhé roky terorizuje diabolské zlo. Keď však jeden z chlapcov začne pochybovať o existencii zla, posvätné puto rodiny sa pretrhne, čo vedie k nebezpečnému boju o prežitie.
Nájdu sa dobrí ľudia? Nešťastný otec novonarodeného Leonardka prosí verejnosť o pomoc. Jeho láska Viktória musela byť po pôrode uvedená do umelého spánku a potrebuje krv.
Patrícia Tománková (17) je prvou Slovenkou v histórii, ktorá získala titul dorasteneckej majsterky Európy v džude. Talentovaná mladá športovkyňa nedávno tento veľký úspech obhájila a priznáva, že jej ambície sú vyššie – olympijská medaila! A podľa výkonov, ktoré podáva, jej v splnení tohto sna nič nebude brániť.
Počuli ste, že kedysi v dávnej minulosti, približne 2300 rokov pred Kristom, existovalo Šafranové mesto? Pestovalo sa v ňom najcennejšie korenie sveta. Šafran. Starovekí Egypťania ho využívali ako liek a neskôr sa z neho stalo dokonalé farbivo na látky. Šafran sa spomína v Biblii a písal o ňom aj grécky básnik Homér. Starí Rimania z neho vyrábali parfumy a osviežovali ním davy v amfiteátroch. Vedeli ste ale, že táto exotická rastlina sa dá pestovať aj na Slovensku? Dvaja talentovaní študenti sa o to úspešne pokúsili a dnes sú spolumajiteľmi najväčšej vertikálnej šafranovej farmy na svete.
Dobrý deň, zišlo nám na um napísať do vašej rubriky, lebo sa so sestrou nevieme zorientovať v chaose, ktorý nastal v rodine po oznámení našej mamy, že sa po 38 rokoch s otcom rozvádza. Nerozumieme jej rozhodnutiu, že teraz, keď už má všetko na poriadku, chce zmenu. Otec má osemdesiat rokov, je o 20 rokov starší od mamy a potrebuje viac pomoci. Faktom je, že nemá už takmer o nič záujem, v posledných rokoch sa totálne opustil. Naopak, mama je stále aktívna. Chápeme, že mama chce zmeniť život, pretože počas celého manželstva sa podriaďovala otcovi. Povedala nám, že posledné roky života chce žiť svoju vlastnú kvalitu života a že teraz, keď už my so sestrou máme svoje rodiny, cíti, že to môže už realizovať. Sme z toho naozaj v šoku. Ako sa máme k situácii postaviť?
Kniha spisovateľky J. K. Rowlingovej o malom čarodejníkovi Harrym Potterovi doslova očarila celý svet. A to až natoľko, že aj medzi nami „muklami“ sa začal hrávať šport, ktorý bol mimoriadne populárny v kúzelnom svete – metlobal. V súčasnosti sa hrá vo viac než 40 krajinách celého sveta.
Rodený Prešovčan a vyštudovaný novinár sa v roku 1997 zamestnal v Slovenskej televízii a našiel tu lásku na celý život. Komentovanie. Jeho hlas a nezabudnuteľné výroky sa už zapísali do dejín našich športových prenosov a meno Marcel Merčiak (48) je dnes zárukou nielen fundovaných informácií, ale aj dobrej zábavy.
Ako si spomínajú na slávneho komentátora jeho televízni a športoví kolegovia?
Prší, prší, len sa leje, výsledok je bez nádeje! Aj takýmito hláškami kedysi zabával divákov legendárny slovenský športový komentátor Karol Polák, ktorý by 7. septembra oslávil 90-te narodeniny. Na dlhé desaťročia bol neodmysliteľnou súčasťou mnohých športových prenosov a jeho meno je symbolom nielen poctivej novinárčiny, ale aj „ľúbivej“ slovenčiny, na ktorú bol špeciálne hrdý. Jeho odchod v roku 2016 zanechal prázdne miesto na scéne slovenského športového komentovania.
Najlepšia gymnastka všetkých čias Simone Biles (27) je zároveň aj najstaršou, ktorá vyhrala olympijskú medailu. Prekonala tak 30-ročnú reprezentantku bývalého Zväzu sovietskych socialistických republík z roku 1952, Mariju Gorochovskú. Je však celkom možné, že neuveriteľná Simone prekoná svoj vlastný rekord. Naznačila totiž, že aj napriek zdravotným problémom plánuje súťažiť na najbližšej olympiáde v Los Angeles v roku 2028!
Na olympiáde v Riu de Janeiro v roku 2016 sa svetu po prvýkrát predstavil špeciálny tím športovcov. Boli to tí, ktorí museli utiecť zo svojej rodnej krajiny pre vojnové konflikty, hlad, chudobu alebo náboženské prenasledovanie. Pochádzajú z rôznych častí sveta a súťažia pod spoločnou vlajkou ako olympijský tím utečencov s cieľom upozorniť na svoju ťažkú situáciu. Na olympiáde v Paríži ich súťažilo 37 z 15 rôznych krajín a v 12 rôznych športoch. Niektoré ich životné príbehy sú také neuveriteľné, že už boli aj sfilmované.
Kedysi boli utláčaní, menejcenní a dokonca ich pokladali za zdravotne znevýhodnených. Uverili by ste tomu, že je reč o ľavákoch? Doba sa však rýchlo mení a dnes sa už o nich hovoria iné veci. Nový Čas Nedeľa preto zisťoval, čo je pravdy na tom, že títo ľudia sú vraj lepší umelci, športovci a násilné preúčanie na pravorukosť im vraj môže spôsobiť nielen psychické, ale aj fyzické problémy.